DETAILED NOTES ON MENOPOZ ZAYıFLAMA

Detailed Notes on menopoz zayıflama

Detailed Notes on menopoz zayıflama

Blog Article

Uzmanlar tarafından son yıllarda artış gösterdiği söylenen dış gebelikle ilgili tüm bilinmeyenleri 9 soruda anlattık.

Uzmanlar dış gebeliğin ciddiye alınması gereken bir durum olduğu uyarısında bulunurken, tanı için geç kalınması dahilinde iç kanama nedeniyle hayati risk oluşturabileceği uyarısında bulunuyor.

Dış gebelik aynı zamanda ektopik gebelik olarak isimlendirilir. Dış gebelik normal bir şekilde ilerleyemez. Döllenmiş yumurta rahim dışında yaşayamaz ve büyüyen doku eğer tedavi edilmezse hayatı tehdit eden kanamalara neden olabilir.

İki ay sonra şiddetli kasık ağrısı ile hastanrye gittiğimde hcg degeri tekrar 600e çıkmış. Akşam eve geldiğimde adet kanaması gibi bir kanamam oldu ağrım geçti. İc kanama geçirme ihtimalim var mı? Bu hcg değeri tekrar düşer mi

Sosyal hesap ile giriş yap Google Twitter Facebook Apple Şifre Yenileme Şifre yenileme bağlantısını gönderebilmemiz için e-posta adresinize ihtiyacımız var.

Tüp bebek tedavi süreci ve tüp bebek tedavisinden sonra dış gebelik hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak Online sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bazı hormonel dengesizlikler veya döllenmiş yumurtanın anormal gelişimi de dış gebeliğin oluşumunda rol oynayabilir.

Dış gebeliği teşhis etmek için doktor birkaç test yapacaktır. Bu bir pelvik muayene ve hamileliğin onaylanmasını içerebilir. Bu testler aşağıdakiler gibidir:

Gul Merhaba Ayrıntılar Burada hocam ben de dış gebelik geçirdim benim sol tarafta yumurtalık dış gebelik olduğu için alindi geri hamilelik düşünsem olurmu

İlk başta herhangi bir belirti göremeyebilirsiniz. Bununla birlikte, dış gebelik gelişen bazı kadınlar, hamileliğin olağan erken belirtilerine veya semptomlarına sahiptir.

Gebelik öncesinde danışma ve gebelik süresince düzenli aralıklarla yapılacak kontroller gebelikte gelişebilecek sorunların daha erken dönemde tanınmasına ve ağır sonuçlara neden olmadan tedavi olmasına olanak sağlar.

Dış gebelik pelvik muayene sırasında belirlenen sorunlar sırasında oluşan şüphe ile kan testi ve ultrason sonuçlarında anlaşılır. Bu bağlamda tek başına pelvik muayene dış gebeliği belirlemeye lawnımcı olmaz.

Dış gebeliği sonlandırmanın özel yöntemi, gebeliğin boyutuna ve yerine, ayrıca kadının sağlığına ve gelecekteki doğurganlığını koruma isteğine bağlıdır.

Dış gebelik, herhangi bir gebeliği etkileyebilir. Tedavi sırasında tüpün korunup korunmadığına, yumurtalıklara veya rahminize zarar verilip verilmediğine bağlı olarak, doğal olarak hamile kalma şansınız etkilenebilir.

Report this page